Що потрібно врахувати перед установкою освітлення

Перед монтажем слід скласти перелік етапів майбутніх робіт. Зробити це потрібно ще до покупки освітлювальних приладів, матеріалів, інструментів і проводів. Деякі компанії не мають в своєму штаті фахівців, що дуже важливо при монтажі. В такому випадку краще звернутися до професіоналів. Компанія LEDVIS може забезпечити проєкт «Монтаж під ключ» від розрахунків в DIALux до самого монтажу.

Підготовка до монтажу включає:

1. Проєктування оптимального освітлення з візуалізацією, підбором моделей і розрахунком потрібної кількості прожекторів.

Виконується за допомогою сучасних програм, наприклад, DIALux - 3D розрахунок освітлення з потрібною кількістю прожекторів.

2. Підбір кабелів, матеріалів для монтажу.

3. Розрахунок коштів на матеріали.

4. Вибір методу монтажу.

Існуючі види монтажу: на опору, на консоль, на стовп і т.д.

5. Організація місця проведення робіт.

Фахівці повинні прибрати старе обладнання, кабелі, монтажні коробки. При необхідності розібрати опори.

6. Прокладка проводів.

Способи: підземний, повітряний.

7. Монтаж прожекторів. Прокладка проводів на опорах і самих освітлювальних приладів має на увазі роботу на висоті. Для цього потрібно використовувати спецтехніку: вишку - туру, автовишку, або звертатися до промислових альпіністів. Якщо будівля знаходиться поруч з пішохідними доріжками, потрібно захистити від небезпеки людей, перекривши об'єкт.

8. Підключення освітлювальних приладів.

Прокладка проводів двома способами

Установка освітлювальних приладів всередині будівлі і зовні значно відрізняється. Це проявляється у виборі матеріалів, обладнанні, прокладки електропроводки. Розглянемо два способи прокладки кабелів: по повітрю, в землі.

При прокладці в землі рекомендується використання кабелю, який не потребує додаткового захисту, це може бути силовий броньований кабель. При використанні кабелів без броні, по типу КГ або ВВГ, їх необхідно прокладати в захисних трубах. Такий спосіб оптимальний за рахунок захисту проводів.

Прокладаючи проводку по повітрю кабель кріпиться до несучого тросу та розташовується між опорами (стовпи, об'єкти). Використовуються такі види кабелів: КГ - ХЛ, ПВСУ, ВВГнг.

Якщо кабель кріпиться біля дороги, то відстань від нього до дороги має становити - від 6 метрів, якщо це алеї - від 3 метрів.

Монтаж зовнішнього освітлення повинні виконувати професіонали. Найчастіше установка проводиться в кілька етапів, і для цього потрібні бригади фахівців.

Співробітники LEDVIS безкоштовно допоможуть вам підібрати потрібний світлодіодне зовнішнє освітлення, також ми надаємо світильники і прожектори на безкоштовне 14-денне тестування з безкоштовною доставкою по Україні.